Nadruki / Galeria – Flex


Wykorzystując tę metodę, możemy trwale nanieść na wyroby tekstylne fragmenty tekstów, logotypy, zabawne frazy, a także prostsze grafiki. Flex jest profesjonalną techniką wykorzystującą specjalną folię, przy pomocy której przenosi się nadruk na powierzchnię tkaniny.

Cały proces rozpoczyna się od zaprojektowania wzoru przy pomocy programów graficznych. Następnie, jest on wycinany ploterem z folii i nakładany na gotowy wyrób za pomocą prasy. Dużą zaletą jest w tym przypadku fakt, iż nie ma tu konieczności wykonywania matryc, co znacznie obniża koszt całej operacji. Tym samym, technika Flex jest szczególnie popularna i chętnie wybierana przez Klientów składających indywidualne, małe zamówienia – na zaledwie jedną lub kilka sztuk. Gładka powierzchnia, średnia sztywność oraz wyrazistość są tutaj głównymi atutami.

Dzięki wysokiej temperaturze wprasowywania gotowy nadruk na koszulce lub innym elemencie garderoby nie poddaje się działaniu niekorzystnych czynników oraz intensywnej eksploatacji. Świetnie znosi częste pranie i na długo zachowuje swój doskonały wygląd.