Nadruki / Galeria – Sitodruk


Technikę sitodruku wykorzystywano już w zamierzchłych czasach. Obecnie, również chętnie sięga się po nią, szczególnie w przypadku dużych nakładów i konieczności szybkiej realizacji zamówień, z zachowaniem wysokiego poziomu jakości oraz wyrazistości.

Nanoszenie nadruków na odzieży metodą sitodruku odbywa się przy wykorzystaniu specjalnych matryc. Są one wykonywane jednorazowo, a szablon tego typu może być wielokrotnie wykorzystany, pozwalając na powielanie wzoru w dużych ilościach.

Ważną zaletą jest tutaj rozdzielczość, czyli możliwość bardzo wiernego oddania kolorów i szczegółów, jakie widoczne są na cyfrowym projekcie. Przeciskana przez otwory sita farba jest równomiernie rozprowadzana, pokrywając powierzchnię. Gotowa grafika, jaką naniesiono przy użyciu tej techniki, nie zmywa się pod wpływem wody i środków piorących. Nie ma też tendencji do ścierania się. Pigmenty są odporne na działanie promieniowania ultrafioletowego.

Producenci odzieży cenią sobie sitodruk głównie za możliwość znacznego zminimalizowania kosztów przy dużych, seryjnych zamówieniach.